ШАНОВНІ БАТЬКИ!!!

Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками, безпечними іграми. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Здоров'я - це найважливіше, що є в житті людини.

Закликаємо вас зміцнювати та берегти його!!!

Основні види побутових травм, які діти можуть отримати та їхні причини:

- опіки від гарячої плити, посуду, їжі, окропу, пари, праски, інших електроприладів і відкритого вогню;

- падіння з ліжка, вікна, столу і сходинок тощо;

- задуха від дрібних предметів (монет, гудзиків, гайок тощо);

- отруєння побутовими хімічними речовинами (інсектицидами, миючими рідинами, відбілювачами та ін);

- ураження електричним струмом від несправних електроприладів, оголених проводів, від втикання голок, ножів і інших металевих предметів в розетки і настінну проводку.

ОПІКИ

Опіки, включаючи опіки парою, - найбільш поширені травми у дітей. Сильні опіки залишають шрами, а іноді можуть призвести до смертельного результату.

Опіків можна уникнути, якщо:

-тримати дітей подалі від гарячої плити, їжі і праски;

-встановлювати плити досить високо або відкручувати ручки конфорок, щоб діти не могли до них дістати;

-тримати дітей подалі від відкритого вогню, полум'я свічки, багать, вибухів петард;

-ховати від дітей легкозаймисті рідини, такі, як бензин, гас, а також сірники, свічки, запальнички, бенгальські вогні, петарди.

Перша домедична допомога при опіках

-Щоб зупинити дію високої температури на потерпілого, необхідно погасити полум'я на людині, зняти тліючий одяг.

-Не можна збивати полум'я на потерпілому. Потрібно накинути на нього цупку тканину, пальто, ковдру чи килим, щоб зупинити доступ кисню.

-Знімаючи одяг, не можна стягувати його: просто розріж на частини.

-Всю поверхню опіку покривають чистою пов'язкою.

-Потерпілого зігрівають, дають тепле питво й відправляють до лікарні.

-Ні в якому разі не можна змазувати опіки жирами. Це тільки прискорить потрапляння мікробів в рану.

-Опіки першого та другого ступенів лікують вдома, їх протирають спиртом і накладають чисту пов'язку.

ПАДІННЯ

Падіння - поширена причина забитих місць, переломів кісток і серйозних травм голови. Їх можна запобігти, якщо:

- не дозволяти дітям лазити в небезпечних місцях;

- встановлювати огорожі на сходах, вікнах і балконах. У яких випадках після падіння дитини слід звернутися до лікаря?

·Якщо малюк при падінні закричав не відразу, а через деякий час, але це не пов’язано з реакцією на поведінку мами;

·Якщо дитина не може заспокоїтися і плаче більше 15 хвилин;

·Якщо він заспокоївся, але веде себе незвично (уповільнена реакція або навпаки);

·Якщо після падіння його нудить;

·Якщо з’явилася підвищена дратівливість, плаксивість;

·Якщо знижені або відсутні реакції на навколишнє, наприклад, не повертає голову, коли його звуть;

·Якщо після події в поведінці або стан здоров’я дитини відбулися зміни.

-У всіх подібних ситуаціях краще всього звернутися до фахівця, який визначить ступінь пошкоджень і скаже, що потрібно робити, або заспокоїть батьків звісткою, що їм пощастило, і удари малюка не небезпечні.

ПОРІЗИ

Розбите скло може стати причиною порізів, втрати крові і зараження. Скляні пляшки потрібно тримати подалі від дітей і немовлят. Потрібно вчити маленьких дітей не доторкатися до розбитого скла.

Ножі, леза і ножиці необхідно тримати в недоступних для дітей місцях. Старших дітей треба навчити обережного поводження з цими предметами.

Можна уникнути багатьох травм, якщо пояснювати дітям, що кидатисякаміннямиі іншими гострими предметами, грати з ножами або ножицями дуже небезпечно.

Гострі металеві предмети, іржаві банки можуть стати джерелом зараження ран. Таких предметів не повинно бутині вдома, ніна дитячих ігрових майданчиках.

ЗАДУХА ВІД МАЛИХ ПРЕДМЕТІВ

Маленьким дітям не слід давати їжу з маленькими кісточками або насінням. За дітьми завжди потрібно доглядати під час їжі. Годуйте дитину подрібненої їжею.

Кашель, гучне часте дихання або неможливість видавати звуки - це ознаки проблем із диханням і, можливо, задухи, яке може призвести до смерті. Слід переконатися, що з дитиною все гаразд. Якщо у нього утруднене дихання, не можна виключити можливість потрапляння дрібних предметів у дихальні шляхи дитини, навіть якщо ніхто не бачив, як дитина клав що-небудь в рот.

ОТРУЄННЯ ПОБУТОВИМИ ХІМІЧНИМИ РЕЧОВИНАМИ

Отруйні речовини, медикаменти, відбілювачі, кислоти і пальне, наприклад гас, ні в якому разі не можна зберігати в пляшках для харчових продуктів - діти можуть помилково випити їх. Такі речовини слід тримати в щільно закритих маркованих контейнерах,унедоступному для дітей місці.

Відбілювач, отрути для щурів і комах, гас, кислоти та лужні розчини, інші отруйні речовини можуть викликати важке отруєння, ураження мозку, сліпоту і смерть.Отрута небезпечний не тільки при ковтанні, а й при вдиханні, попаданні на шкіру, в очі і навіть на одяг.

Ліки, призначені для дорослих, можуть виявитися смертельними для дітей. Медикаменти дитині потрібно давати тільки за призначенням лікаря і в жодному разі не давати йому ліки, призначені для дорослих або дітей іншого віку. Зберігати медикаменти необхідно в місцях недоступних для дітей.

Неправильне застосування та передозуваннялікарських засобів (антибіотиків) можуть призвести у маленьких дітей до глухоти.

УРАЖЕННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМ

Діти можуть отримати серйозні пошкодження, встромивши пальці чи будь-які предмети в електричні розетки; їх необхідно закривати, щоб запобігти ураження електричним струмом. Електричні проводи повинні бути недоступні дітям - оголені дроти представляють для них особливу небезпеку.

Як уникнути ураження електричним струмом:

-Уважно поглянь навколо: чи ніде не димить, чи не чути неприємного запаху, що виникає при горінні, тлінні, плавленні.

-Якщо з якогось електроприладу чується тріскотіння, йде дим чи пробиваються язики полум'я - не поспішайте смикати за шнур, що включений в розетку, поясніть дитині, що в такій ситуації потрібно відразу покликати дорослих.

-Дорослому треба відключити струм в усьому приміщенні.Коли рубильника не дістатись, дорослий повинен витягти шнур палаючого електроприладу з розетки за допомогою сухої палиці, гумової рукавиці тощо.

-Відключивши струм, палаючий електроприлад накривають мокрою цупкою тканиною, яка не пропускає повітря. Для гасіння вогню можна використати пісок.

-Ні в якому разі не лийте воду, якщо електричний струм не вимкнуто! Вода — добрий провідник електрики. Можно постраждати!

Кiлькiсть переглядiв: 15